საჰაერო მოძრაობის მართვის ჯგუფის მე-18 შეხვედრა
2013 წლის 10 დეკემბრიდან 13 დეკემბრის ჩათვლით, შპს "საქაერონავიგაციის" მასპინძლობით თბილისში საერთაშორისო სამოქალაქო ავიაციის ორგანიზაციის (ICAO) საჰაერო მოძრაობის მართვის ჯგუფის რიგით მე-18 შეხვედრა (ATMGE/18) გაიმართა.
სემინარს ცამეტი ქვეყნის ოცამდე წარმომადგენელი დაესწრო (მონაწილე ქვეყნები: საფრანგეთი, უკრაინა, ბელგია, სომხეთი, ბულგარეთი, ლატვია, ბელორუსია, ამერიკის შეერთებული შტატები, თურქეთი, ყაზახეთი, ლიტვა, ყირგიზეთი და საქართველო). შეხვედრაზე განიხილული იქნა საჰაერო მოძრაობის უსაფრთხოების, გლობალური სისტემების/მონაცემთა ბაზის ურთიერთმოქმედებისა და რეგიონალური განვითარების გეგმის პრიორიტეტებისა და მიზნების საკითხები. მონაწილეები ასევე გაეცნენ ახალ სტანდარტებსა და გაუზიარეს ერთმანეთს საკუთარი გამოცდილება.
სემინარის თავმჯდომარე ICAO-ს რეგიონალური ოფიცერი საჰაერო მოძრაობის მართვის საკითხებში ბატონი სვენ ჰოლი გახლდათ.

“Sakaeronavigatsia” Ltd. hosted the 18th meeting of the Air Traffic Management Group (ATMGE/18) of the International Civil Aviation Organization (ICAO) in Tbilisi, On December 10-13, 2013.
The workshop was attended by up to twenty representatives from thirteen countries (participating countries: France, Ukraine, Belgium, Armenia, Bulgaria, Latvia, Belarus, United States of America, Turkey, Kazakhstan, Lithuania, Kyrgyzstan and Georgia). The issues of priorities and objectives of air traffic security, global systems/database interaction and regional development plan were discussed at the meeting. The participants were also introduced to new standards and shared their own experiences.
Mr. Sven Hall, ICAO regional officer in air traffic management issues served as the chairperson of the workshop.